نانولوله کربنی ایران

بازار ۹۷ میلیارد دلاری در انتظار نانولوله‌های کربنی در سال ۲۰۳۰

پیش‌بینی می‌شود که بازار نانولوله‌های کربنی در سال ۲۰۳۰ به رقم ۹۷٫۶۴ میلیارد دلار برسد که این رقم نشان از رشد سالانه ۱۳٫۲۵ درصدی دارد. این رقم در سال ۲۰۲۲، در حدود ۳۸ میلیارد دلار بوده است.

به گزارش خبرگزاری، پیش‌بینی می‌شود که پلاستیک‌ها و کامپوزیت‌ها به‌عنوان مواد غالب در صنایع مختلف ظاهر شوند. که عمدتاً ناشی از افزایش استفاده از پلیمرهای مهندسی شده و تقویت شده با نانولوله‌ در بخش‌های خودرو و ساختمان در طول سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰ است. انتظار می رود تقاضا برای این مواد به دلیل خواص استثنایی و تطبیق‌پذیری آنها افزایش یابد. پلاستیک‌ها که به دلیل دوام، انعطاف‌پذیری و مقرون به صرفه بودن شناخته می‌شوند، کاربردهای گسترده‌ای در بخش‌های مختلف، از بسته‌بندی گرفته تا الکترونیک دارند.

نانولوله کربنی ایران
نانولوله کربنی

آمریکای شمالی در طول دوره پیش‌بینی رشد قابل توجهی در بازار نانولوله‌های کربنی تجربه می‌کند. که در درجه اول به دلیل تمرکز تولیدکنندگان در این منطقه است. بسیاری از تولیدکنندگان برجسته صنعت پلاستیک و کامپوزیت پایگاه خود را در آمریکای شمالی مستقر کرده‌اند که به تسلط بر بازار این منطقه کمک می‌کنند.

تولید نانولوله‌های کربنی

انتظار می‌رود بخش برق و الکترونیک در بازار نانولوله‌های کربنی در دوره پیش‌بینی شده رشد کند. این روند را می‌توان به خواص الکتریکی استثنایی پلاستیک‌ها و کامپوزیت‌ها نسبت داد که آنها را برای ساخت دستگاه‌های الکترونیکی بسیار مناسب می‌کند. پلیمرهای مهندسی شده ویژگی‌های مطلوبی مانند استحکام دی الکتریک بالا، رسانایی الکتریکی کم و پایداری حرارتی عالی از خود نشان می‌دهند. که آنها را برای کاربرد در صنایع برق و الکترونیک ایده‌آل می‌کند.

بازارهای منطقه‌ای در آسیا-اقیانوسیه به عنوان سریع‌ترین رشد بازار نانولوله‌های کربنی ظاهر شده‌اند که عمدتاً ناشی از تقاضای قابل توجه در کشورهای در حال توسعه مانند چین، هند و تایوان است. این رشد را می‌توان به افزایش تقاضای این منطقه برای محصولات الکترونیکی نسبت داد.

اخبار صنعت پلاستیک تالیسا
اخبار صنعت پلاستیک تالیسا

خبر روز صنعت دستگاه تزریق پلاستیک و مواد اولیه تالیسا

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *