تولید و فروش سبد پلاستیکی

تولید و فروش انواع سبد پلاستیکی

سبد پلاستیکی از لوازم پرکاربرد برای حمل و جابه‌جایی وسایل و مواد غذایی مختلف هستند. این سبدها با طرح و سایزهای مختلفی تولید می‌شوند. استفاده از این سبدها آسان بوده و جابه‌جاکردن آن توسط همه افراد امکان‌پذیر است‌.

در ادامه درباره مواد سازنده، ابعاد و کاربردهای این محصول توضیح می‌دهیم.

سبد پلاستیکی چیست؟

اغلب ما روزانه سبدهای پلاستیکی یا جعبه‌های حمل‌ونقل وسایل را در فروشگاه‌ها مشاهده می‌کنیم. سبد صنعتی و پلاستیکی در طرح‌های لوزی، راه‌راه، توری، مثلث، مربع، دایره و یکنواخت (فاقد طرح) با ابعاد کوچک و بزرگ تولید می‌شوند. این سبدها دارای رنگ‌بندی متنوعی هستند و وزن کمی دارند، به همین دلیل جابه‌جاکردن آنها آسان است. سبدهای پلاستیکی با وجود وزن سبکی که دارند، از استحکام و دوام مناسبی برخوردار هستند و در افزایش سرعت و سهولت خرید، تأثیر به‌سزایی دارند.

انواع سبد پلاستیکی از وسایل ضروری و اساسی در فروشگاه‌های مواد غذایی، فروشگاه محصولات کشاورزی، شیلات، لبنیات، ماکارونی، میدان تره‌بار، رستوران‌ها و برای تولیدکنندگان اقلام خوراکی مانند میوه‌خشک هستند.

سبد صنعتی چیست؟

سبد یا جعبه صنعتی از انواع دیگر سبد است که مانند مدل پلاستیکی کیفیت و مقاومت بالایی داشته و از آن استفاده‌های متعددی می‌کنند. طرح و سایز سبد صنعتی تنوع بالایی دارد، به همین دلیل صاحبان مشاغلی مانند مرغداری برای حمل‌ونقل شانه‌های تخم‌مرغ، تولیدکنندگان میوه‌خشک و فروشندگان محصولات لبنی می‌توانند از آن استفاده کنند. این مدل سبد علاوه‌بر کاربردی که در حمل‌ونقل مواد غذایی دارد، برای جابه‌جایی ابزارآلات، قطعات و محصولات دیگر نیز استفاده می‌شود.

تولید سبد پلاستیکی صنعتی
تولید سبد پلاستیکی صنعتی

سبد پلاستیکی با موادی تولید می‌شود؟

کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدکننده سبد و جعبه پلاستیکی، محصولات خود را با مواد اولیه مختلف، به‌صورت کاملاً بهداشتی در ابعاد و رنگ‌بندی متنوع تهیه می‌کنند.

این سبدها به‌طور کلی، با موادی مانند پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن ترفتالات، پلی‌استایرن و پلاستیک مهندسی تولید می‌شوند.

برخی از کارخانه‌ها برای حفظ محیط‌زیست از آلودگی و آسیب‌های پلاستیک‌ها، محصولات خود را با پلاستیک زیست تخریب‌ناپذیر (پلاستیک زیستی) تولید می‌کنند.

این نوع پلاستیک با استفاده از منابع تجدیدپذیر و محصولات حیوانی و گیاهی مختلفی مانند سلولز، کیتین، نشاسته، کاساوا، گندم، ذرت، روغن سویا و سیب‌زمینی ساخته می‌شود.

لوازمی که از این نوع پلاستیک تهیه شده، به‌دلیل اینکه در زمان کوتاهی تجزیه می‌شوند، محیط‌زیست را آلوده نکرده و به آن آسیب وارد نمی‌کنند.

سبد پلاستیکی در چه ابعادی تولید می‌شود؟

سبدهای پلاستیکی در اشکال مربع و مستطیل و با سایزهای مختلفی تولید می‌شوند. برای مثال، سبد لبنیات یا جعبه‌های صنعتی اغلب ارتفاع زیادتری دارند و سبدهای ماکارونی معمولاً در ارتفاع کوتاه‌تری ساخته می‌شوند.

سایز سبد و جعبه صنعتی و پلاستیکی بسیار متنوع است و هر فرد و تولیدکننده می‌تواند سبدی با طول، عرض و ارتفاع دلخواه خود را خریداری کند.

تولید و فروش سبد پلاستیکی

استفاده از سبد پلاستیکی چه مزایایی دارد؟

انواع سبدپلاستیکی صنعتی کاربرد گسترده‌ای در مشاغل گوناگون دارند. یکی از مزایای مهم این سبدها، قابلیت بازیافت آنها است، بنابراین درصورتی‌که سبدها دچار شکستگی و ترک‌خوردگی شوند، در کارخانه به‌راحتی ذوب شده و دوباره تولید می‌شوند.

مزایای دیگر این سبدها عبارت‌اند از:

کیفیت بالا: این سبدها با استفاده از مواد اولیه مرغوب تولید می‌شوند و ساختار یکپارچه و منسجمی دارند، به همین دلیل دارای کیفیت بسیار خوبی هستند.

دوام عالی: رعایت کامل استانداردهای جهانی، استفاده از جدیدترین تجهیزات و فناوری در تولید سبدهای پلاستیکی سبب‌شده دوام و ماندگاری بسیار زیادی داشته باشند.

مقاومت زیاد: انواع سبدهای صنعتی و پلاستیکی در برابر ضربه، فشار، نور و آسیب‌های دیگر مقاوم هستند.

سهولت در جابه‌جایی: طراحی این سبدها به‌گونه‌ای است که می‌توان به‌راحتی آنها را جابه‌جا کرد و بار زد.

دستگاه تولید سبد میوه

تنوع گسترده در طرح و ابعاد: تنوع بالای سبدها در شکل و ابعاد، باعث‌شده کاربردهای متنوع داشته باشند و مشاغل مختلف بتوانند از آنها استفاده کنند.

قابلیت استفاده در سردخانه: سبد پلاستیکی و صنعتی قابلیت استفاده در فضای سرد مانند سردخانه و فریزر را دارد، به همین دلیل از آن برای حمل‌ونقل گوشت قرمز، ماهی، مرغ، میگو، بستنی و محصولات این‌چنینی استفاده کرد.

عدم اشغال فضا و جابه‌جایی آسان: این سبدها فضای زیادی اشغال نمی‌کنند، به همین دلیل می‌توان آنها را به‌راحتی در یخچال و کابینت قرار داد. همچنین، روزانه تعداد بسیار زیادی از این سبدها فقط با یک وانت‌بار یا کامیون به فروشگاه‌ها فرستاده می‌شوند، در نتیجه، هزینه حمل‌ونقل کاهش پیدا می‌کند.

این محصولات سبک هستند و می‌توان آنها را با دست یا پا جابه‌جا کرد. این سبدها درصورتی‌که برروی زمین کشیده شوند، اصطکاک ایجاد نمی‌کنند.

حفظ نظم: برخی از مدل‌های سبدپلاستیکی و صنعتی درپوش دارد که باعث می‌شود محصول داخل آن کاملاً حفظ و نگهداری شود.

میوه‌جات و محصولات دیگر با قرارگرفتن در این سبدها، هنگام جابه‌جایی از سبد به بیرون پرتاب نمی‌شوند و به همان شکلی که بار زده شده‌اند، به مقصد می‌رسند.

قابلیت شست‌وشو: سبدها و جعبه‌های صنعتی و پلاستیکی را پس از هربار استفاده می‌توانید بشویید. هرگونه آلودگی و کثیفی برروی آنها به‌راحتی از بین می‌رود.

کاربردهای انواع سبد پلاستیکی

سبدهای صنعتی یا سبدلبنیات به‌دلیل ابعاد و ظرفیت‌های گوناگونی که دارند، از وسایل بسیار مفید برای حمل‌ونقل لبنیات مختلف مانند شیر، ماست، کشک، خامه، پنیر، دوغ و سایر محصولات لبنی هستند.

از سبدهای صنعتی و پلاستیکی به‌دلیل ظرفیت‌های گوناگونی که دارند، برای حمل و جابه‌جایی موادغذایی زیر استفاده می‌شود:

گوشت، ماهی، مرغ، میگو

صیفی‌جاتی مانند سیب‌زمینی، پیاز، بلال، بادمجان، گوجه‌فرنگی، لیمو، شلغم، باقالا، لوبیاسبز و موارد دیگر

سبزیجاتی مثل انواع سبزی‌خوردن، کاهو، انواع کلم، اسفناج، هویج و سایر موارد

میوه‌های سیب، انجیر، هلو، خیار، گلابی، آلبالو، گیلاس، انبه، خربزه، طالبی، هندوانه و میوه‌های دیگر

جمع‌بندی

حمل‌ونقل انواع محصولات غذایی و ابزارآلات به‌صورت ایمن، سریع و راحت برای مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان آنها اهمیت بسیار زیادی دارد.

انواع سبد پلاستیکی و جعبه صنعتی استحکام بالایی دارند و در سایزها و طرح‌های مختلف تولید می‌شوند. از این سبدها برای حمل‌ونقل انواع محصولات لبنی، تخم‌مرغ، ماکارونی، فراورده‌های گوشتی، میوه‌جات، سبزیجات و صیفی‌جات می‌توان استفاده کرد.

برخی از کارخانه سبدهای پلاستیکی را با استفاده از مواد تجدیدپذیر تولید می‌کنند تا به محیط‌زیست آسیب نرسانده و به‌راحتی قابل بازیافت باشد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *