کار آفرینی تولید پت پلاستیکی

آشنایی با کارآفرینی دستگاه تزریق

آن دسته از افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کار و جستجوی یک ایده خوب هستند، به زودی ایده تزریق پلاستیک را پیدا می کنند! این موضوع دو دلیل عمده دارد؛

اول: کشور ما به دلیل برخورداری از منابع نفتی فراوان و تولید انواع مواد اولیه با گسترش پتروشیمی ها در این زمینه دارای مزیت نسبی است.
دوم : اینکه با داشتن این مواد اولیه و البته دستگاه مربوطه می توان محصولات مختلفی ساخت. از انواع سبد میوه، ظروف پلاستیکی خانگی و آشپزخانه، مبلمان، صندلی گرفته تا اسباب بازی و قطعات خودرو.

این تنوع باعث ایجاد انبوهی از ایده ها برای کارآفرینان می شود که می تواند هم ناب و هم جذاب باشد.

پیش نیاز های کار آفرینی تولید لوازم پلاستیکی

از کجا شروع کنیم؟!
برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در صنعت پلاستیک، تهیه پیش نیازها و ایجاد خط تولید ضروری است که شامل مراحل زیر می باشد:

فرآیند راه اندازی ساده است.

1-خرید یا اجاره فضای حداقل 150 متری
2-خرید دستگاه تزریق پلاستیک
3-سفارش طراحی قالب تزریق پلاستیک و تهیه مواد اولیه
4-بازاریابی و فروش محصول
اما باید بدانید که قسمت سخت، بازاریابی و فروش محصول است. موفقیت در فروش مستقیماً به کیفیت محصولی که برای تولید انتخاب می کنید بستگی دارد.

درباره فرآیند تولید؛ زمین، دستگاه و قالب

این تصویر نحوه عملکرد دستگاه تزریق پلاستیک را نشان می دهد.

گرانول پلی اتیلن از مخزن مخروطی بالایی وارد سیلندر می شود. بدنه سیلندر که توسط المنت های قدرتمند گرم می شود، گرانول را ذوب می کند. حرکت چرخشی استوانه و شکل مارپیچی داخل آن (مانند چرخ گوشت) گرانول مایع شده را به داخل قالب هدایت می کند. پس از اتمام این فرآیند، برای تزریق مواد به داخل قالب و سیستم خنک کننده، مواد داخل قالب را خنک می کند. در مرحله آخر قالب (که از دو قسمت تشکیل شده است) باز شده و محصول بیرون ریخته می شود. بعد از این مرحله دوباره تکرار می شود.هرچه قدرت خنک کنندگی دستگاه بیشتر باشد سرعت تولید بیشتر خواهد بود. دستگاه تزریق پلاستیک را می توانید از شرکت های داخلی تولیدکننده یا واردکننده بخرید. قالب را نیز می توانید به شرکت های طراح سفارش بدهید. رفیعی ماشین یکی از این شرکت ها می باشد. بعد از این فقط به یک ساختمان و زمین نیاز دارید تا دستگاه را در آن قرار داده و محصولات را انبار کنید.

برای راه اندازی کسب و کار چقدر سرمایه و مهارت لازم است؟

یکی از اصلی‌ترین معیارها برای شروع هر کاری برآورد سرمایه‌ی لازم است. سرمایه‌ی لازم برای شروع کار تزریق پلاستیک نیز به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. اصلی‌ترین هزینه در این کار مربوط به خرید دستگاه تزریق پلاستیک است.

در ادامه به برخی از موارد که می تواند بر قیمت دستگاه انتخابی شما تاثیر داشته باشد اشاره می کنیم:

1- با توجه به ابعاد قالب انتخابی شما قیمت دستگاه تغییر خواهد کرد؛ مثلا چنانچه قصد تولید یک قطعه اسباب بازی یا سبد سبزی آشپزخانه را دارید فضای قالب کمتر از 30 سانتیمتر برای کار شما کافی است اما چنانچه بخواهید سبد بزرگ میوه تولید کنید باید فضای قالب دستگاه بیشتر باشد.

2-میزان سرمایش دستگاه بر سرعت تولید محصول دستگاه شما تاثیر می گذارد. در زمان خرید و برنامه ریزی تولید به این موضوع توجه کنید.

3- در مورد هزینه های جاری، باید توجه داشت که قیمت آب (برای سرمایش) و برق برای دستگاه هم مبالغ قابل توجهی می شود که باید در نظر داشته باشید. ضمن آن که انتخاب دستگاه مناسبتر می تواند از این هزینه ها بکاهد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *