قیمت مواد اولیه( آنلاین )

برای خرید مواد پتروشیمی بسیار مهم است بدانید نحوه قیمت گذاری ( قیمت مواد اولیه پلاستیک ) و عرضه این محصولات به چه شکل صورت می گیرد؟

راهنمای خرید مواد پتروشیمی

بنابراین ضروری است تا با مراحل تعیین قیمت مواد پتروشیمی در بورس آشنا شویم:

1- به طور معمول به صورت هفتگی در روز های یکشنبه، نرخ جهانی محصولات پتروشیمی بر حسب دلار اعلام می شود.

2- پس از قیمت گذاری محصولات پتروشیمی در روز های دوشنبه و سه شنبه عرضه می شوند که متقضیان می توانند با داشتن کد بهین یاب با توجه به قیمت مواد پتروشیمی در بورس ، محصول مورد نیاز را خریداری کنند.

3- کالاهایی که در بورس کالا رقابتی برای خرید آن ها وجود ندارد، متقضیان می توانند بدون سهمیه بهین یاب کالا را به صورت آزاد تهیه کنند.

قیمت مواد اولیه پلاستیک

جهت مشاهده قیمت بروز مواد اولیه تزریق پلاستیک روی لینک زیر کلیک کنید .

https://talisa.ir/online

فروش مواد اولیه پلاستیک در گستره وسیعی به دلیل تنوع و استفاده از محصولات پلاستیکی و مواد پلیمری توسط گروه تالیسا انجام می شود. این مواد بر اساس نوع کاربرد و خواص متنوع هستند.

اما دانش مواد پلاستیکی به دلیل کاربردهای پلاستیک بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، اگر در هر محیطی از مواد اولیه پلاستیک برای تولید صنایع مختلف در انواع مختلف استفاده شود.

دانلود اپلیکیشن قیمت مواد اولیه پلاستیک

به طور کلی، عموم مردم و همچنین صنعت گران همیشه محصولات پلاستیکی و پلاستیکی را به دلیل خواصی مانند ضد حساسیت، انعطاف پذیری، رنگ ها و کاربردهای متنوع و تولید در اشکال خلاقانه بی پایان می شناسند و استفاده می کنند. همچنین ساخت و تولید پلاستیک از مواد بی کیفیت می تواند برای سلامت افراد و محیط زیست مضر باشد.

بنابراین شناخت مواد اولیه مختلف پلاستیک می تواند به تولیدکنندگان و صنعتگران در استفاده از این مواد کمک کند. زیرا بسیاری از افراد به مواد مختلف مورد استفاده در این صنعت حساسیت دارند و جزئیات این مواد می تواند به تولید محصولات با کیفیت و ضد حساسیت کمک کند.

مواد پلی استایرن
قیمت روز مواد پلاستیک مواد پلی استایرن

آشنایی با مواد اولیه پلاستیک و خواص آنها

آنچه گفته شد کیفیت مواد پلیمری در تولید محصولات پلاستیکی بسیار مهم است. بنابراین آنها این مواد را به خوبی می شناسند و شما باید کاربرد هر یک را بدانید.

مواد اولیه پلاستیک یا مواد پلیمری موادی هستند که در تولید محصولات پلاستیکی استفاده می شوند. این مواد ساختاری با مولکول های بزرگ دارند و با توجه ویژه به کنار هم قرار گرفتن این مولکول ها تکرار می شوند.

مواد پلاستیکی در انواع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که هر کدام دارای ویژگی های خاص و قابل توجهی برای سازندگان پلاستیک می باشد. به طور کلی مواد اولیه پلاستیک دارای ویژگی های زیر است که آنها را از سایر مواد بی کیفیت متمایز می کند. این ویژگی ها عبارتند از:

 • این مواد را می توان رنگ آمیزی کرد و هر رنگی را روی آنها ایجاد کرد.
 • مقاومت قابل قبول و مناسبی دارند و عایق های خوبی برای عبور گرما و برق هستند.
 • این مواد انعطاف پذیری بالایی دارند.
 • شفافیت آنها با توجه به نیاز کاربر بسیار خوب و نیز دارای مات شدگی کاملی می باشند.
 • بسیار سبک هستند و به دلیل کارایی و وزن متفاوت از قیمت مناسبی برخوردار هستند.
 • در برابر واکنش های شیمیایی و خوردگی بسیار مقاوم هستند.
 • از نظر بهداشتی از نظر تکنولوژی توسعه یافته و دارای ویژگی خاصی در مواد پلاستیکی است که از رشد هرگونه میکروب و باکتری بر روی آن جلوگیری می کند.

مواد اولیه تزریق پلاستیک

توجه به کیفیت مواد پلیمری از نظر کاربردهای خاص و متنوع بسیار مهم است. به ویژه برخی از پلیمرها و مواد پلاستیکی مانند الاستومرها، پلی استرها، پلی آمیدها و پلی کربنات ها که به نمونه های مهندسی معروف هستند، به دلیل کاربردهای فراوانی که باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند تا بتوان مواد پلاستیکی و پلاستیکی ساخت. استفاده شده. بنابراین شناخت این مواد بسیار مهم است.

در این راستا گروه تالیسا با تامین و فروش مواد اولیه پلاستیکی مرغوب و اورجینال از برندهای معتبر خدمات متنوعی را به مشتریان صنعتی ارائه می دهد. برای هرگونه درخواست و سوال در این زمینه می توانید با این تیم حرفه ای تماس بگیرید.

استایرن معمولی
مناسب ترین قیمت مواد پلاستیک استایرن معمولی

انواع مواد اولیه پلاستیک

مواد اولیه پلاستیک سه دسته اصلی از پلیمرها را تشکیل می دهند که شامل موارد زیر می شود:

مواد پلی استایرن ها

این مواد  به لحاظ انبساطی و مقاومت بالا و پلی استایرن معمولی نیز، خود تقسیم بندی می شوند.  مواد پلیمری پلی استایرن ها معمولا معطر می باشند و مونواستایرن مواد اصلی تشکیل دهنده این دسته هستند.

مواد پلی پروپیلن ها

یکی از پرکاربردترین مواد پلیمری در جهت ساخت و انواع پلاستیک می باشند که با توجه به ویژگی های زیر مورد استفاده قرار می گیرند. این ویژگی ها عبارتند از:

 • قیمت مناسب تری نسبت به سایر مواد پلیمری دارند.
 • دارای وزن سبک و به خصوصی هستند.
 • این مواد به لحاظ خواص فیزیکی و شیمیایی انعطاف پذیری بالایی دارند.
 • برای بسیاری از پلیمرهای مواد اولیه پلاستیک جایگزین مناسبی می باشند.
 • کاربردهای فراوان و متنوعی در ساخت تجهیزات پزشکی دارند.
 • به دلیل کاربرد و تنوع زیاد از پیشرفت های مختلفی در بهبود خواص گریدهای تولیدی جدید برخوردار هستند.

قیمت مواد اولیه پلاستیک پلی پروپیلن

این گرید از مواد پلیمری به دو دسته هموپلیمر و کوپلیمر تقسیم می شود. هموپلیمرها در ساخت ظروف پلاستیکی و قطعات سبک و از کوپلیمرها در ساخت قطعات سنگین، لوله ها و دسته های پلی پروپیلن استفاده می شود.

از انواع گریدهای پلی پروپیلن عبارتند از: PPZ30S- PPC30S- PP552R-PP440L-PP440G-PPMR230-PPZR230-PP510L-PP550J

پلی استایرن معمولی هایمپکت 7240 -HIPS 7240
قیمت مواد پلاستیک پلی استایرن معمولی هایمپکت 7240 -HIPS 7240

مواد اپلی اتیلن ها

این پلیمرها از نظر ساختار و ترکیب مولکولی استحکام بالایی دارند. به طوری که کشش بسیار قوی مولکول های این پلیمر را در کنار هم نگه داشته است. پلی اتیلن ها نیز به دو دسته سنگین و سبک تقسیم می شوند.

مواد پلی اتیلن سبک یا LDPE

اتیلن سبک یا LDPE دارای ساختار زنجیره ای مانند یک پل است که می تواند تشکیلات کربنی را در این ساختار ایجاد کند. این نوع مواد پلیمری دارای وزن مولکولی و چگالی کمتر و همچنین انعطاف پذیری بالاتری هستند. این ماده بیشتر در ساخت روکش کابل، مخازن تحت فشار و روکش استفاده می شود.

مواد پلی اتیلن سبک خطی

اتیلن سبک و خطی است که چگالی کمتری نسبت به پلی اتیلن دارد. مقاومت در برابر پارگی و سوراخ شدن، خاصیت ارتجاعی و استحکام بهتر از ویژگی های خوب این پلی اتیلن ها می باشد. همچنین با توجه به این ویژگی محبوبیت و مصرف بیشتری دارند.

از مهم ترین پلی اتیلن های سبک دیگر می توان پلی اتیلن با چگالی بالا HDPE، پلی اتیلن کم چگالی LDPE، پلی اتیلن سبک و خطی LLPDE، پلی اتیلن فوق سبک VLDPE و پلی اتیلن شبکه ای XLPE را نام برد.

همچنین گرید LLD209 پلی اتیلن یک خطی سبک است که در تولید انواع نایلکس،  نایلون،  قطعات کوچک و غیره کاربرد دارد. این متریال به عنوان نرم کننده و کمکی در محصولات پلاستیکی استفاده می شود.

مواد پلی اتیلن سنگین

برخلاف پلی اتیلن سبک، پلی اتیلن سنگین HDPE یک زنجیره پلیمری بدون انشعاب است. در زنجیره مولکولی این پلیمرها، فشردگی زیاد باعث افزایش چگالی و کاهش پذیرش آنها شده است.

این پلیمرها نسبت به پلی اتیلن سبک در برابر ضربه مقاومت کمتری دارند اما در برابر تنش هایی مانند واکنش شیمیایی پلیمرهای پلی اتیلن سنگین مقاومت بیشتری دارند. این ماده به دلیل خواص مقاومی که دارد در تولید بشکه های پلی اتیلن، مخازن آب، لوله و اتصالات استفاده می شود.

از جمله پرکاربردترین پلی اتیلن های سنگین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مواد پلی اتیلن سنگین PE100 و 3840 موادی هستند که برای انواع لوله های آب و لوله های مربوط به تصفیه و تجهیزات آب و همچنین طراحی و ساخت مخازن و لوله های آب در اندازه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. پلی اتیلن گرید 3840 از نوع چرخشی می باشد.

پلی پروپیلن ZB 548R
قیمت مواد پلاستیک پلی پروپیلن ZB 548R

خرید مواد پلاستیک

مواد پلی اتیلن سنگین EX3 در ساخت انواع لوله های آبرسانی و نوار تیپ در بسته های با حجم مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

پلی اتیلن EX5 در تولید انواع نایلکس و نایلون،  گالون،  انواع مختلف لوله های پلی اتیلنی و ظرف ها و بشکه های پلی اتیلنی بالغ بر ۳.۵ لیتر و بیشتر کاربرد دارد.  معمولا این ماده در بسته بندی های به اندازه ۲۵ کیلو گرم ارائه می شود.

در تولید بشکه های نایلونی و اتیلن از گریدهای 7000F و 5110 پلی اتیلن نیز استفاده می شود. بسته به سازنده، بسته بندی متفاوتی دارند.

پلی اتیلن های 0035 و bl3 در ساخت ظروف بادی، بهداشتی و مواد شوینده مانند قوطی شامپو و بطری های پلاستیکی، مایع ظرفشویی و پلاستیک های روکش دستمال استفاده می شوند. این مواد در بسته بندی های 25 کیلوگرمی نیز موجود است.

قیمت مواد اولیه پلاستیک پلی اتیلن

اتیلن 5030، 52518، 5620، HI500 به طور گسترده در ساخت و تولید ظروف تزریقی و سنگین مانند انواع درب بطری های لاستیکی، انواع جعبه های پلاستیکی و قطعات پلاستیکی استفاده می شود. این پلی اتیلن ها تزریقی هستند.

گرید پلی اتیلن سنگین تزریقی HDPE52518 در ساخت انواع سبدها و قطعات پلاستیکی صاف و سنگین می شود.

استرهایی که با نام تجاری پلی اتیلن ترفتالات شناخته می شوند در صنعت نساجی و رنگرزی نیز استفاده می شوند.

فروش مواد اولیه پلاستیک توسط گروه تالیسا

تیم حرفه ای تالیسا آماده همکاری با تامین کنندگان در تمامی صنایع در زمینه فروش و تامین مواد اولیه پلاستیک و تامین انواع ترکیبات لاستیکی، انواع مواد پلاستیکی نو و کارکرده و تامین و فروش مواد لاستیکی می باشد. بهترین قیمت مواد اولیه پلاستیک را از ما بخواهید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *