آموزش تراز کردن دستگاه های تزریق پلاستیک

تراز ماشین آلات تزریق پلاستیک

تراز ماشین آلات تزریق پلاستیک یکی از مهمترین مراحل راه اندازی و نگهداری این دستگاه ها می باشد. تسطیح به معنای قرار دادن دستگاه بر روی سطح صاف و همسطح با زمین است. این باعث می شود دستگاه به درستی و بدون کشش در ساختار خود کار کند و از خرابی های ناشی از عدم تعادل جلوگیری کند. برای تراز کردن دستگاه های تزریق پلاستیک باید از ابزار مناسبی مانند: شیب سنج، پیچ گوشتی و آچار استفاده کرد.

تراز کردن دستگاه به منظور تنظیم ارتفاع و زاویه دستگاه به این شرح است. که قالب به راحتی باز و بسته می شود و تزریق مواد پلاستیکی با دقت و کیفیت بالایی انجام می شود.

پایه تراز کردن دستگاه های تزریق پلاستیک
پایه تراز کردن دستگاه های تزریق پلاستیک

برای تراز ماشین آلات تزریق پلاستیک معمولاً از پایه های تراز استفاده می شود که در زیر بدنه دستگاه قرار می گیرند و با استفاده از پیچ ارتفاع و زاویه دستگاه را کنترل می کنند. جهت تهیه پایه های استاندارد می توانید از لینک زیر خریداری نمایید.

لینک خرید پایه لرزه گیر دستگاه تزریق

مراحل تراز دستگاه تزریق به شرح زیر است:

1-ابتدا دستگاه را در محل مورد نظر قرار داده و از پایداری آن اطمینان حاصل کنید.

2-سپس با استفاده از شیب سنج تراز دستگاه را در جهات مختلف بررسی کنید. اگر دستگاه در یک جهت نامتعادل بود، باید با تنظیم پایه های لرزه گیر دستگاه تزریق، آن را به حالت تعادل برسانید.

3-در نهایت، با استفاده از آچار، پیچ های پایه های دستگاه را محکم کنید و دوباره تراز دستگاه را چک کنید. اگر همه چیز درست بود، دستگاه آماده است.

4-از اینکه صفحات ثابت و متحرک در کمترین فاصله قرار دارند اطمینان حاصل کنید و بعد پایه های تنظیم را روی شاسی ماشین نصب کنید. اکثر مواقع تعداد پایه ها بین 6 تا 12 عدد است.

5-یک تراز در جهت طولی روی بستر دستگاه مابین دو صفحه قرار بگیرد. و تراز در دو سمت اپراتور و غيراپراتور و سمت چپ و راست انتهايی ماشين گذاشته شود.

لوازم جانبی دستگاه تزریق پلاستیک
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *