خنک کننده آب دستگاه تزریق

سیستم خنک کننده دستگاه

سه مدار آب در سیستم خنک کننده دستگاه تزریق پلاستیک وجود دارد:

1-مدار خنک کننده روغن هیدرولیک

2-مدار خنک کننده سيلندر و ماردون

3-مدار خنک کننده قالب

سیستم، آب را به مبدل حرارتي روغن و مانيفولد (مقسم) آب می رساند. مقسم آب از طريق شيرهاي كنترل دبي، امكان تنظيم دقيق دماي قالب و سيلندر و ماردون را فراهم مي سازد.

خنک کننده دستگاه تزریق
سیستم خنک کننده دستگاه

تخلیه آب خنک کننده دستگاه تزریق

تأمین آب خنک کننده را متوقف و آن را تخلیه نمایید. در هنگام تخليه، ماشين بايد خاموش باشد و فشار هيدروليك نسبتاً پايين باشد (شب ها در صورتی که احتمال انجماد آب باشد، باید آب موجود در مبدل روغن تخلیه شود. به منظور جلوگیری از آسیب به خنک کننده روغن و دیگر تجهیزات، آب باقیمانده باید با استفاده از هواي فشرده خشک شود).

این امر بسیار مهم است كه تمامی آب موجود در سیستم خنک کننده خشک شود. اگر آب مصرفي، آب چاه و یا آب تصفيه نشده است، ناخالصی ها باعث مسدود شدن فيلترها و لوله های تصفيه کننده می شود و میزان خنک کنندگی را كاهش مي دهد. در آن صورت، مؤکداً توصیه می شود که آب را قبل از استفاده در سیستم، تصفيه نمایید.

آب آشامیدنی در خنک سازی

اگر آب خنک کننده از سیستم آب آشامیدنی تأمين مي شود، مسئول مربوطه باید اطمینان حاصل نماید که آب خنک کننده به هیچ وجه به داخل سیستم آب آشامیدنی برنمی گردد.

نکته : در زمان كاركرد ماشين، دمای روغن هیدرولیک نباید از 55 درجه سلسيوس بیشتر شود.

وظیفه آب خنک کننده، خنک کردن سیستم است و مناسب ساير مصارف همچون آشاميدن نيست. طراحی تجهیزات و لوله ها بر اساس این اصل است که آب خنک کننده به 50 درجه سلسيوس برسد. اگرنياز به عایق بندی لوله ها و قالب باشد، لطفاً با بخش خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *