هرکس خودرو وارداتی داشت ضرر کرد / افت شدید تا نیم میلیارد

ارزیابی قیمت خودروهای وارداتی منتخب در مهر ماه از افت ۵۰۰ میلیون تومانی «آزرا» مدل ۲۰۱۹ در بازار حکایت دارد.

بازار خودرو در شرایط عجیب قیمتی به سر می برد. هم داخلی ها ریزش دارند و هم وارداتی ها. البته که روند ریزش قیمت وارداتی ها شدت بیشتری داشته است. فعالان بازار خودرو معتقدند افت قیمت خودروهای وارداتی در پی به روز شدن سامانه یکپارچه عرضه این خودروها صورت گرفته، هرچند هنوز خودرویی به بازار نرسیده است. بی‌خبری از زمان ورود خودروهای وارداتی به بازار در حالی است که اواخر هفته گذشته بود که سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی پس از ۸ ماه (اسفند سال گذشته) به روز شد و همین به روز شدن موجب شد تا بازار خودروهای وارداتی و مونتاژی در آخرین هفته مهر ماه سمت و سوی کاهشی به خود گیرد.

سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی در جدیدترین بروز رسانی اسامی جدیدی از خودروها را در سامانه بارگذاری کرد. در اطلاعیه این سامانه به این نکته اشاره شده، متقاضیانی می توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی نسبت انتخاب و خریداری خودروهای عرضه شده اقدام کنند که پیش‌تر در مرحله اول فروش ثبت نام کرده و ودیعه اول که معادل ۵۰۰ میلیون تومان بود را سپرده گذاری کرده باشند. هرچند این سامانه پس از مدت‌ها به روز شد، اما ثبت‌نام‌کنندگان هنوز امیدی به تحویل خودروهای ثبت نامی خود ندارند.

قیمت وارداتی‌ها در بازار

اما خودروهای وارداتی در هفته سپری شده با چه قیمتی معامله شدند؟ ارزیابی بازار نشان می دهد، «آزرا» مدل ۲۰۱۹ در هفته جاری با کارکرد ۱۶ هزار کیلومتر با قیمتی در حدود ۴ میلیارد در بازار قیمت‌گذاری شد. دامنه نوسانی به وجود آمده در قیمت خودرو به قیمت‌گذاری از سوی فروشندگان باز می‌گردد، بطوریکه نبود نظارت قیمت خودروهای وارداتی موجب شده تا برخی از این خودروها که در بازار طرفدار بیشتری دارند با قیمت‌های متفاوت از سوی مالکان عرضه شوند.

از دیگر خودروهایی وارداتی می توان به «رنوتالیمسان» مدل ۲۰۱۸ اشاره کرد. این خودرو در این هفته با کارکرد ۳۰ هزار کیلومتر هم در بازار با بازه قیمتی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تا ۲ و میلیارد ۶۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. اما «النترا» مدل ۲۰۱۸ هم در هفته سپری شده با کارکرد ۳۸ هزار تا کارکرد با دامنه نوسانی ۲ میلیارد در بازار قیمت‌گذاری شد.

اما «میتسوبیشی اوتلندر» در هفته سپری شده با کارکرد ۶۰ هزار تا با بازه قیمتی ۳میلیارد و ۱۰۰ میلیون تا ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون قیمت‌گذاری خورد.

تالیسا پیشرو در صنعت پلاستیک

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *