میدان میوه و تره بار

بهره‌برداری از ۴۰ بازار میوه و تره‌بار تا پایان سال در پایتخت/ استانداردسازی محصولات در میادین میوه و تره‌بار

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران از بهره‌برداری ۴۰ بازار در مناطق مختلف تهران تا پایان سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی، ایوب فصاحت؛ مدیرعامل سازمان میوه و تره‌بار شهرداری تهران در مراسم بهره‌برداری از دو بازار میوه و تره‌بار شقایق در منطقه 17 و مهستان در منطقه 2 و آغاز احداث پروژه بازار میوه و تره‌بار فدک در منطقه 17 در قالب هشتاد و یکمین پویش امید و افتخار اظهار کرد: دو پروژه‌ای که امروز به بهره‌برداری می‌رسد در قالب پروژه های الگوی ایرانی اسلامی هستند و در واقع این مسئله در احداث معماری این پروژه‌ها رعایت شده است. وی همچنین به بهره‌برداری از پروژه بازار شهید چراغی اشاره کرد و گفت: احداث این پروژه نیز شروع شده و یک پروژه کاملی است و این پروژه نیز براساس معماری ایرانی اسلامی ساخته خواهد شد.

مدیرعامل سازمان میوه و تره‌بار شهرداری تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر در شهرداری‌های دنیا مسائلی از جمله مواد غذایی نیز به وظایف شهرداری‌ها اضافه شده است، گفت: شهرداری تهران در راستای سیاست‌های کلان دولت در حوزه مواد غذایی گام بردارد به طوری که ما در این بخش رقیب بخش خصوصی نیستیم و بستری در میادین میوه و تره‌بار ایجاد می‌کنیم تا شاهد محصولات غذایی به قیمت مناسب به شهروندان تهرانی باشیم. فصاحت ادامه داد: متاسفانه واسطه گران و دلالان در برخی از فروشندگان به دنبال افزایش قیمت ها در محصولات پروتئینی موادغذایی و میوه جات هستند و انصافی در این بخش ندارند و عرضه محصولات در میادین میوه و تره‌بار با حذف واسطه گران و دلالان می‌تواند منجر به عرضه محصولات با قیمت مناسب به شهروندان باشد.

تولید سبد میوه پلاستیکی

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک سازمان میادین میوه و تره‌بار در عرضه محصولات خشکبار ورود پیدا خواهد کرد، گفت: در این حوزه نیز ما براساس قواعد عمل خواهیم کرد و نظارت مستمری را در عرضه محصولات خشکبار خواهیم داشت و نمی‌گذاریم محصولات با قیمت گزاف به شهروندان عرضه شود.

مدیرعامل سازمان میوه و تره‌بار شهرداری تهران ادامه داد: در 6 ماهه سال جاری حدود 15 درصد مراجعه شهروندان به بازارها و میادین تره‌بار افزایش یافته است همچنین برخورد مناسب با خریداران از موضوعاتی است که مورد توجه سازمان میادین بوده و این موضوع نسبت به سال گذشته شرایط بهتری دارد علاوه بر این که تعداد پیام‌های قدردانی از سازمان میادین افزایش چشم‌گیری داشته است.

فصاحت به موضوع پایش سلامت محصولات میوه و تره‌بار اشاره کرد و گفت: علاوه بر این مسئله ما توجه ویژه‌ای نیز به سلامت مواد پروتئینی داریم و از اوایل هفته گذشته 230 نمونه از این محصولات جهت آزمایش در دستور کار قرار گرفته است.

وی به موضوع علامت‌دار شدن مشخص محصولات میوه و تره‌بار و پروتئینی در بازار تره بار اشاره کرد و گفت: ما در آینده بنا داریم محصولات خود را با علامت مشخص و با استانداردهای روز به شهروندان ارائه کنیم. مدیرعامل سازمان میوه و تره‌بار شهرداری تهران گفت: بنا بر برنامه‌ریزی انجام شده 100 بازار و میدان در سطح شهر تهران احداث خواهد شد که از این تعداد تاکنون 11 بازار ساخته شده است و تا پایان سال نیز 40 بازار میوه و تره‌بار ساخته و به بهره‌برداری خواهد رسید، البته این نکته ناگفته نماند که بهره‌برداری از این بازارها جدا از نوسازی و تخریب بازارهای جدید است.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *