اولویت قوه قضاییه؛ تأمین امنیت سرمایه‌گذاری برای مهار تورم و رشد تولید/ مشکل شرکت تولید پالت و سبد پلاستیکی با حمایت دادگستری استان ایلام رفع شد

مدیرعامل شرکت تولید پالت و سبد پلاستیکی گفت: مشکلات شرکت تولید پالت و تولید سبد پلاستیکی طی گذشت مدت‌زمان ۵ ماه با حمایت دادگستری استان ایلام رفع شد و به زودی فعالیت کامل شرکت آغاز می‌شود.

یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دستگاه قضایی کشور حمایت از تولیدکنندگان برای تحقق جهش تولید و رفع موانع است و دستگاه قضایی همواره اقدامات به سزایی برای احیای واحد‌های تولیدی یا جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها داشته است که منجر به اشتغال و جلوگیری از بیکاری هزاران کارگر و نیروی کار شده است.

یکی از دلایل تعطیلی کارخانه‌ها مربوط به مسائل حقوقی است به همین منظور قوه قضاییه بیشترین حمایت را از تولیدکنندگان در سراسر کشور انجام می‌دهد تا کارخانه‌ها و کارگاه‌هایی که از چرخه تولید خارج شده اند مجدد احیا و به چرخه تولید بازگردند.

بر همین اساس با توجه به شعار سال که به رشد تولید و مهار تورم تکیه دارد دستگاه قضایی تلاش می‌کند از تولید حمایت کرده و مقدمات اشتغال کامل و پویایی اقتصادی را برای کشور ارمغان آورد و مصمم به حمایت جدی از سرمایه‌گذاری برای رونق تولید وبه تبع آن اشتغال در کشور است.

مشکل شرکت تولید پالت و سبد پلاستیکی

با توجه به تاکید موکد رئیس قوه قضاییه مبنی بر تحقق شعار‌های اقتصادی اعلامی سال توسط رهبر معظم انقلاب، تمام روسای دادگستری‌ها و مسئولان قضایی در سراسر کشور به‌عنوان یکی از اولویت‌های قوه قضاییه سعی در تامین امنیت سرمایه‌گذاری دارند و علاوه بر آن بنا بر دستور رئیس قوه قضاییه امسال این قوه فعالیت‌های خود را برای مهار تورم، تامین سرمایه گذاری و حمایت از فعالان اقتصادی کشور تقویت و تشدید می‌کند.

به همین منظور است که دستگاه قضایی با تشکیل جلسات اقتصادی در ستاد و صف، سرکشی از واحد‌های تعطیل و نیمه تعطیل و نیز بازدید از شرکت‌های دانش بنیان سعی دارد در سالی که مزین به نام «مهارتورم و رشد تولید» شده و مهمترین مسئله کشور به تعبیر رهبر انقلاب، اقتصاد است برای رفع مشکلات تولیدکنندگان و افزایش اشتغال نقش پررنگ تری داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای پنجشنبه ۱۷ فروردین در نشست با اقشار مختلف استان البرز در کرج با اشاره به توجه رهبر معظم انقلاب به اقتصاد که آن را جزو مسایل اولیه می‌دانند، گفت: برای مهار تورم و رشد تولید باید امنیت سرمایه‌گذاری تامین شود که این امر در اولویت قوه قضاییه است؛ وظیفه این قوه کمک به دولت و مجلس شورای اسلامی، آسیب شناسی در راستای رفع بی‌عدالتی، فساد، تبعیض، سوء استفاده و ترک فعل‌ها بوده است.

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: امسال این قوه فعالیت‌های خود را برای مهار تورم، تامین سرمایه گذاری و حمایت از فعالان اقتصادی کشور تقویت و تشدید می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با بیان این‌که تحقق شعار مهار تورم و رشد تولید با حرف زدن ممکن نخواهد شد، گفت: ما در قوه قضاییه برای تحقق شعار سال، برنامه‌هایی را تدوین کرده‌ایم و در این راستا، درصدد تامین امنیت سرمایه‌گذاری هستیم؛ اگر بخواهیم عدالت اجتماعی را بسط دهیم باید به تقویت اقتصاد و رشد تولید و جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی، کمک کنیم.

اخبار تولید کنندگان اجناس پلاستیکی

علی هواسی مدیر عامل شرکت تولید پالت و سبد پلاستیکی، درباره اقدامات دادگستری استان ایلام به منظور حمایت ازاین واحد تولیدی، اظهار کرد: برای راه اندازی شرکت تولید پالت و سبد پلاستیکی با اختلافات متعددی اعم از حوزه اقتصادی استان و واحد‌های صنعتی مواجه بودیم بنابراین این موضوع را در فروردین ماه امسال با رئیس کل دادگستری، دادستان عمومی و انقلاب و معاون دادستان استان ایلام مطرح کردیم که مقرر شد مشکلات در جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی استان مطرح شود.

وی افزود: پس از برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی بررسی‌های لازم برای رفع مشکلات صورت گرفت در نهایت یک مدت زمان ۶ ماهه برای راه اندازی اولیه شرکت تولید پالت و سبد پلاستیکی تعیین شد و طی گذشت ۵ ماه توانستیم مکان مدنظر شرکت را تکمیل و اقدامات اولیه را انجام دهیم.

هواسی بیان کرد: با حمایت دادگستری استان ایلام در مدت زمان ۵ ماه مشکل این واحد تولیدی رفع شد و درحال حاضر مواد اولیه مورد نیاز شرکت را تامین کرده ایم و تا ۱۰ روز آینده فعالیت کامل شرکت آغاز می‌شود. نیروی انسانی بسیاری به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این واحد تولیدی مشغول به کار می‌شوند.

مدیر عامل شرکت تولید پالت و سبد پلاستیکی گفت: شرکت تولید پالت و سبد پلاستیکی با استفاده از فناوری‌های جدید پلاستیک‌های جمع آوری شده را در چند رنگ جداسازی می‌کند سپس آن‌ها را شست‌وشو داده و خشک می‌کند و بعد از این فرایند پلاستیک‌ها تبدیل به مواد اولیه برای تولید سبد میوه، پالت پلاستیکی پتروشیمی، نایلون زباله و وسایل پلاستیکی دیگری می‌شود.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *