تولید سبد میوه برای باغدار

۱۰۰ بازار جدید میوه و تره‌بار در مناطق مختلف تهران احداث می‌شود

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران با اشاره به وعده داده شده مبنی بر احداث ۱۰۰ بازار میوه و تره‌بار جدید در پایتخت گفت: از این تعداد بازار امسال ۴۰ بازار به بهره‌برداری می‌رسد. مابقی نیز در سال آینده ساخته می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، ایوب فصاحت؛ مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران از برنامه‌ریزی برای احداث بازار‌ها و میادین میوه و تره‌بار جدید در پایتخت خبر داد. و گفت: از ابتدای این دوره از مدیریت شهری با توجه به همکاری و همراهی شهرداران مناطق درخواست شد. که محل‌های را برای احداث بازار تره و بار به سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران معرفی کنند.

وی تصریح کرد: در همین ارتباط نیز برخی از شهرداران نسبت به معرفی زمین‌های جدید به سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران اقدام کردند. و این سازمان نیز پس از بررسی‌های کارشناسی، اقدامات خود را برای ساخت بازارهای جدید آغاز کرد.

فصاحت اظهار کرد: مجموعا 264 بازار میوه و تره بار در سنوات گذشته و در ادوار قبلی مدیریت شهری احداث شده بود. که در حال حاضر به 297 بازار میوه و تره و بار رسیده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران گفت: امسال نیز احداث 40 بازار در دستور کار قرار گرفته است و تعداد بازارها به 337 بازار خواهد رسید.

میدان میوه و تره بار

وی تصریح کرد: در برنامه‌ای که سازمان میادین میوه و تره‌بار از ابتدای این دوره از مدیریت شهری به شورا ارائه کرده بود، احداث 100 بازار در مناطق مختلف پایتخت تاکید شد. که در سال اول ( سال 1401)احداث 30 بازار، سال 1402 احداث 40 بازار و سال 1403 تیز احداث 30 بازار اعلام شد. سال گذشته به دلیل اینکه زمین‌های مورد نظر از سوی شهرداران مناطق دیر معرفی شدند خیلی از آنها با مشکل مواجه شدند. و ما نتوانستیم به تمام تعهدات خود عمل کنیم و تنها چند بازار افتتاح شد اما امسال 40 بازار مدنظر بهره‌برداری می‌شوند. البته تعدادی از این بازارها نیز در طول ماه‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده‌اند و 30 بازار دیگر نیز قطعا در سال 1403 به نتیجه خواهد رسید. و برنامه ما این است آن 30 بازاری که سال 1401 قول داده بودیم را نیز به نتیجه برسانیم. به طوری که بین 24 و 25 بازار از سال 1401 باقی مانده بود و بنا داریم بخش قابل توجهی از این بازارها را سال آتی جبران کنیم.

فصاحت گفت: 10 بازار نیز پایان ماه جاری بهره‌برداری می‌شود.

تولید سبد میوه

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *