سامانه بارشی از غرب کشور وارد ایران می‌شود | آلودگی هوا تا کی ادامه دارد؟

الگوی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که در ۳ روز آینده جوی پایدار در کشور را تجربه خواهیم کرد.

به گزارش تالیسا نقل از کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اعلام این خبر به همشهری گفت: «پایداری و سکون هوا تا ۳ روز آینده به این معناست که غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی مثل تهران، کرج، اراک و اصفهان افزایش پید می‌کند و باعث کاهش شاخص کیفیت هوا می‌شود.»
فریبا گودرزی افزود: «چهارشنبه و پنجشنبه (۲۹ و ۳۰ آذر) در برخی نقاط نوار شرقی کشور انتظار وزش باد را داریم. اما از جمعه (۱ دی) سامانه بارشی از سمت غرب به کشور وارد می‌شود. جمعه بعد از ظهر نیز در شمال غرب ارتفاعات البرز بارش و وزش باد را خواهیم داشت.»
گودرزی درباره بارندگی اول هفته آینده نیز خاطرنشان کرد: «شنبه (۲دی) در ارتفاعات غربی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز و برخی نقاط بوشهر و فارس بارندگی رخ پیش‌بینی می‌شود.»
به گفته وی، امروز، چهارشنبه (۲۹آذر) آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود است. گودرزی اضافه کرد: «آسمان تهران تقریبا تا اوایل هفته آینده آسمان تهران غبارآلود خواهد بود و از اوایل هفته آینده هوای تهران صاف می‌شود. شنبه (۲ دی) برای تهران بارش پراکنده و وزش باد را خواهیم داشت.» بیشینه دمای تهران هم ۱۲ درجه سانتی‌گراد اعلام شده‌است.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *