گوشی جدید سامسونگ به ارتباط ماهواره‌ای متصل می‌شود؟

شماری از گوشی‌های پرچمدار به سیستم ارتباط ماهواره‌ای مجهز شده‌اند؛ آیا گلکسی S24 اولترا نیز چنین قابلیتی دارد؟
به گزارش تالیسا نقل از ثریا یکی از مدیران ارشد سامسونگ اوایل آبان اعلام کرد که گوشی‌های این شرکت در سال ۲۰۲۴ به سیستم ارتباط ماهواره‌ای مجهز می‌شوند؛ بااین‌حال غول کره‌ای در مراسم آنپکد به سیستم ارتباط ماهواره‌ای برای گلکسی S24 و گلکسی S24 پلاس و گلکسی S24 اولترا اشاره نکرد.

سامسونگ در گفت‌وگو با زومیت تأیید کرده است که گوشی‌های جدیدش به سیستم ارتباط ماهواره‌ای مجهز نیستند.

نبود سیستم ارتباط ماهواره‌ای در سری گلکسی S24 دور از انتظار بود؛ خصوصاً با در نظر گرفتن اینکه گوشی اپل از سری آیفون ۱۴ به بعد به استقبال ارتباط ماهواره‌ای رفته است و حالا مدل‌های پرچمدار گوشی شیائومی و گوشی هواوی و گوشی اوپو هم ارتباط ماهواره‌ای دارند.

سیستم ارتباط ماهواره‌ای را با اینترنت ماهواره‌ای اشتباه نگیرید. قابلیتی که هم‌اکنون در آیفون و برخی از گوشی‌های چینی وجود دارد، در مواقعی به کار می‌آید که شبکه‌ی موبایل در دسترس نیست. در این حالت ازطریق ماهواره می‌توان پیام اضطراری ارسال کرد. قابلیت ارتباط ماهواره‌ای هیچ‌یک از گوشی‌های امروزی به‌صورت جهانی ارائه نمی‌شود و صرفاً در برخی کشورها فعال است.

سامسونگ پیش‌تر اعلام کرده بود که پیش‌نیازهای فنی ارتباط ماهواره‌ای را اجرا کرده؛ در آن زمان به‌طور دقیق چیزی گفته نشد؛ اما احتمالاً منظور سامسونگ، مودم Exynos 5300 بوده است که سیستم ارتباط ماهواره‌ای دوطرفه را به گوشی‌ها اضافه می‌کند.

گلکسی S24 که لقب بهترین گوشی سامسونگ در سال ۲۰۲۴ را یدک می‌کشد، در مدل‌های استاندارد و پلاس با تغییرات چشمگیر مواجه نشده؛ بااین‌حال مدل اولترا این گوشی فریم تیتانیومی دارد و به نمایشگری با لبه‌ی تخت مجهز است.

قیمت گوشی گلکسی S24 از ۷۹۹ دلار شروع می‌شود که تفاوتی با نسل قبل ندارد؛ اما قیمت گوشی سامسونگ گلکسی S24 اولترا در کانفیگ پایه با افزایش ۱۰۰ دلاری مواجه شده و به ۱٬۲۹۹ دلار رسیده است.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *