واریزی به کارت‌های بانکی بیشتر از این مبلغ، مشمول مالیات می‌شود

به گزارش تالیسا نقل از اقتصادنیوز: مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت:«شورای پول و اعتبار مکلف است تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده» مشخص کند که حساب‌های بانکی افراد با چه مشخصاتی تجاری شناخته می‌شود. به‌عنوان نمونه، هم‌اکنون حساب‌هایی که در ماه 100 تراکنش درآمدی داشته باشند و مجموع این واریزی‌ها بیش از 35 میلیون تومان باشد، مشمول این مصوبه می‌شوند.

واریزی به کارت‌های بانکی بیشتر از این مبلغ، مشمول مالیات می‌شود.

شاکررضا مریدی در گفت‌وگو با تسنیم در مشهد اظهار داشت: برخلاف ادعا‌های غیرواقعی مطرح‌شده این‌طور نیست که هرکس درآمدش نسبت به سال قبل افزایش یابد، باید مالیات پرداخت کند.

وی درباره اخذ مالیات افزود: براساس لایحه دولت برای قانون بودجۀ 1403 و مصوبه مجلس در بند «ج» تبصره 6 این لایحه، در صورتی که جمع مبلغ و دفعات واریز به حساب‌های غیرتجاری هر شخص حقیقی در هر ماه، از جمع مبلغ و دفعات واریزی که تا پایان اردیبهشت‌ماه سال 1403 توسط شورای پول و اعتبار تعیین می‌شود، بیشتر باشد، اثبات درآمدی‌نبودن تراکنش‌ها و ارائه اسناد و مدارک به‌ عهده صاحب حساب است.

مالیات کارت به کارت

مریدی تصریح کرد: منظور از حساب غیرتجاری حسابی است که نزد سازمان امور مالیاتی کشور به‌عنوان حساب مرتبط با فعالیت مؤدی ثبت نشده باشد. برخی به‌اشتباه این‌طور برداشت کرده‌اند که طبق این مصوبه هرکس سال آینده میزان واریزی به کارت‌های بانکی‌اش نسبت به قبل افزایش یابد باید مالیات پرداخت کند. درصورتی‌که این برداشت کاملا غلط و خلاف مصوبه است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی ادامه داد: همچنین، برخلاف ادعا‌های غیرواقعی مطرح‌شده این‌طور نیست. که هرکس درآمدش نسبت به سال قبل افزایش یابد، مشمول این مصوبه می‌شود.

وی عنوان کرد: طبق همین مصوبه، «شورای پول و اعتبار مکلف است. تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده» مشخص کند که حساب‌های بانکی افراد با چه مشخصاتی تجاری شناخته می‌شود. به‌عنوان نمونه، هم‌اکنون حساب‌هایی که در ماه 100 تراکنش درآمدی داشته باشند. و مجموع این واریزی‌ها بیش از 35 میلیون تومان باشد، مشمول این مصوبه می‌شوند.

مریدی خاطرنشان کرد: به این معنی که اگر شخصی یک حساب 99 تراکنش درآمدی داشت و مجموع آن از 35 میلیون تومان بیشتر باشد، شامل قانون نمی‌شود یا اگر حسابی در یک ماه 100 تراکنش درآمدی داشت، اما مجموع واریزی‌ها 34 میلیون و 999 هزار تومان شد. باز هم شامل مصوبه نمی‌شود، چرا که طبق قانون باید هر دو شرط تعداد تراکنش و مجموع درآمد در ماه توامان محقق شود.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *