اخبار روز پلاستیک

استانی که 55 هزار تن لاستیک تولید می کند

تولید لاستیک در اردبیل
تولید لاستیک در اردبیل

به گزارش خبرگزاری، یاسر عبداللهی عصر سه‌شنبه در مراسم افتتاح فاز جدید کارخانه تولید لاستیک در اردبیل اظهار کرد. روزانه هزار حلقه لاستیک در یک کارخانه بزرگ تولیدی در استان اردبیل مصرف می شود که در فاز جدید تولید لاستیک خودروهای سنگین مورد توجه تولیدکنندگان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: لاستیک های اردبیل علاوه بر نیاز داخلی با برندهای خاص به دورترین مناطق که در رایزنی های انجام شده. این محصولات به کشورهای مجارستان، لهستان، روسیه، آلمان و کشورهای آسیای میانه صادر می‌شود.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: این واحد صنعتی که در تولید و عرضه محصولات لاستیک پیشرو و پیشقدم بوده است. در سه دهه اخیر فعالیت خود فرصتی برای بیش از 2 هزار و 100 نفر در فازهای مختلف فراهم کرده است.

تولید لاستیک در اردبیل
تولید لاستیک در اردبیل

عبداللهی افزود: تولیدات این واحد تولیدی نیز به بیش از ۵۵ هزار تن ارتقا یافته و در طول سال امکان صادرات و عرضه سه میلیون حلقه تایر خودروهای سنگین نیز در این مجموعه فراهم آمده است.

وی حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه‌تعطیل را در سطح استان یادآور شد. و خاطرنشان کرد: در ۲ سال اخیر ۱۱۶ واحد صنعتی و تولیدی با حمایت همه‌جانبه به چرخه تولید بازگشتند. تا در سایه فعالیت آنها شاهد اشتغالزایی جوانان و عرضه محصولات متنوع به بازارهای داخلی و خارجی باشیم.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل بیان کرد: امسال نیز با تاکید استاندار اردبیل بیشترین تاکید ما حمایت از واحدهای تولیدی مؤثر و راهگشا است. که با شناسایی ۱۵ واحد تولیدی سعی داریم توان اشتغالزایی آنها را به یک‌هزار نفر ارتقا دهیم تا این تعداد به جمع باشگاه هزارتایی‌ها افزوده شود.

اخبار صنعت پلاستیک تالیسا
اخبار صنعت پلاستیک تالیسا

خبر روز صنعت دستگاه تزریق پلاستیک و مواد اولیه تالیسا

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *