مقایسه ورق های پلی کربنات و پلکسی گلاس

مقایسه ورق پلی کربنات و پلکسی؛ کاربرد و ویژگی‌های آنها

در ادامه به مقایسه جامع پلکسی گلاس و پلی کربنات خواهیم پرداخت.

به گزارش خبرگزاری، قبل از اینکه بتوانیم پلی کربنات و پلکسی را به درستی تجزیه و تحلیل کنیم، اول، باید ساخت هر دو را درک کنیم، مثلاً از چه موادی ساخته شده‌اند، بیشتر برای چه چیزی استفاده می‌شوند، چگونه ممکن است شبیه باشند و چگونه متمایز می‌شوند؟

LEXAN و Plexiglass هر دو نام تجاری مواد ورق پلاستیکی هستند که با نام‌های پلی کربنات و پلکسی شناخته می‌شوند. LEXAN™ یکی از محبوب ترین مارک‌های پلی کربنات است. پلکسی گلاس یک اصطلاح رایج برای ورق پلکسی است و نام تجاری Plexiglas® از Trinseo در دسترس است.

هر دو ورق پلکسی و پلی کربنات LEXAN مواد بادوام هستند. از آنجا که هر دو به طور گسترده به عنوان پلاستیک‌های شفاف استفاده می‌شوند، این دو اغلب با هم مقایسه می‌شوند. هر دو به عنوان جایگزین‌های با کیفیت برای شیشه عمل می‌کنند، وزن بسیار کمتری دارند و هر دو در برابر شکستگی مقاوم هستند.

تفاوت‌هایی برای درک بین LEXAN و Plexiglas وجود دارد که به شما کمک می‌کند انتخاب کنید که کدام یک برای نیازهای کسب و کار شما مناسب‌تر است.

ورق های پلی کربنات و پلکسی گلاس
مقایسه ورق های پلی کربنات و پلکسی گلاس

مقایسه ورق پلی کربنات و پلکسی

زمانی که سازندگان یا هر نوع صنعت مبلمان به دنبال پلاستیکی شفاف می‌گردند، اغلب بین پلی کربنات و ورق پلکسی گلاس انتخاب می‌کنند. آنها مواد انعطاف پذیر و بادوام هستند، اما مردم معمولاً بین هر دوی آنها گیج می‌شوند.

به این دلیل که هر دوی آنها پلاستیکی شفاف هستند و مورد استفاده مردم قرار می‌گیرند. وزن ورق پلکسی گلاس و پلی کربنات هر دو در مقایسه با شیشه به اندازه نصف است. وزن آنها باعث می‌شود در هنگام استفاده از آن در برابر شکستن مقاوم باشند.

پس از این همه شباهت، انتخاب بهترین آنها دشوار است. با در نظر گرفتن این موضوع، اطلاعاتی در مورد ورق‌های پلکسی گلاس و پلی کربنات به شما داده‌ایم تا به شما در تصمیم گیری صحیح کمک کند. برای همه جزئیات به خواندن مقاله ادامه دهید.

اخبار صنعت پلاستیک تالیسا
اخبار صنعت پلاستیک تالیسا

خبر روز صنعت دستگاه تزریق پلاستیک و مواد اولیه تالیسا

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *