اخبار تالیسا

کشتی فرنگی قهرمانی جهان| شبِ ایران طلایی شد؛ طلای سنگین وزن جهان به میرزازاده رسید/ مهمدی نقره‌ای و دادمرز برنزی شد

امین میرزازاده در فینال سنگین وزن مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان با برتری مقابل حریف خود به مدال طلا دست پیدا کرد.

مرحله پایانی کشتی‌های اوزان 55، 77، 82 و 130 کیلوگرم امشب (جمعه) برگزار شد که پویا دادمرز اولین دیدار رده‌بندی 55 کیلوگرم را مقابل حریف قزاقستانی برگزار کرد و علیرضا مُهمدی و امین میرزازاده نیز مقابل رفیق‌ حسین‌اف آذربایجانی و رضا کایالپ ترک قرار گرفتند. دادمرز برنز گرفت، مهمدی نقره‌ای شد و میرزازاده به مدال خوشرنگ طلا دست پیدا کرد.

وزن 55 کیلوگرم:

اولین مدال جهانی دادمرز در دومین جهانی

پویا دادمرز که روز گذشته با قبول شکست مقابل الدانیز عزیزلی از رسیدن به فینال وزن اول بازماند با شکست موکوشیف قزاقستانی در دومین مسابقه جهانی اش به مدال رسید. دادمرز که سال گذشته هم عضو تیم ملی ایران در بلگراد بود در وقت اول و بعد از دریافت امتیاز کم کاری، در خاک دو بارانداز متوالی را اجرا کرده و 5_صفر پیش افتاد. اخطار امتیاز بعدی را حریف قزاقستانی گرفت که نتوانست از دادمرز امتیاز بگیرد. حریف وی درخواست چلنج داد ولی به نتیجه نرسید و این کشتی 6_ 3 به سود دادمرز تمام شد تا او این بار با برنز جهانی، صربستان را ترک کند.

وزن 82 کیلوگرم:

نایب قهرمانی مُهمدی در اولین مسابقه جهانی

علیرضا مُهمدی که با شایستگی از دور مقدماتی و نیمه نهایی وزن 82 کیلوگرم گذشته و به فینال این وزن رسید، برای کسب نشان طلا به مصاف رفیق حسین اف کشتی گیر عنوان دار آذربایجانی رفت که در این مبارزه 2 بر یک مغلوب حریف شد و به مدال نقره جهانی بسنده کرد.

وزن 130 کیلوگرم:

شبِ ایران طلایی شد؛ طلای سنگین وزن جهان به میرزازاده رسید

میرزازاده که سال گذشته فینال جهانی را یک- یک مقابل رضا کایالپ واگذار کرده بود، هر دو کشتی گیر مشخصا می خواستند امتیاز کم کاری در وقت اول به حریف داده شود، استراتژی ای که کایالپ با آن فینال سال گذشته را به سود خود تمام کرد. میرزازاده در وقت اول یک امتیاز از دست داد و در خاک کایالپ نشست و اجازه نداد کشتی گیر ترک امتیاز بگیرد.

کایالپ باتجربه که می دانست به این شکل بازنده کشتی است وقت دوم را هجومی شروع کرد و سعی داشت کشتی گیر ایران را از تشک خارج کند. تلاش او البته نتیحه بخش بود و اخطار دوم هم به میرزازاده داده شد تا نتیجه دو_صفر شود.

میرزازاده با خارج کردن کایالپ از تشک صاحب اولین امتیازش شد و در ادامه نیز اخطار دوم وقت دوم، بدون امتیاز به او داده شد که خواست کار در سرپا ادامه پیدا کند که میرزازاده صاحب امتیاز دوم و قهرمان جهان شد.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *