فوت ۱۶۸ نفر در حوادث ویژه هفته گذشته/ ۱۵۹۴ مصدوم در تصادفات

رئیس سازمان اورژانس کشور با اعلام فوت ۱۶۸ نفر در حوادث ویژه طی هفته گذشته در ایران، گفت: در تصادفات هفته گذشته ۱۵۹۴ نفر دچار مصدومیت شده‌اند.
جعفر میعادفر با اشاره به حوادث رخ‌داده در هفته گذشته اظهار کرد: از 18 تا 24 فروردین ماه 1403 سامانه ثبت حوادث 647 مورد حادثه ویژه را ثبت کرده است که نسبت به هفته قبل از آن کاهش 15درصدی داشته است؛ طی این مدت 266 مورد حادثه ویژه ترافیکی و 381 مورد از آن‌ها حادثه ویژه‌ غیرترافیکی بوده است.

وی افزود: در هفته گذشته 2468 نفر مصدوم و بیمار توسط تیم‌های درمانی خدمات لازم را دریافت کرده‌اند و 168 نفر به‌دلیل شدت جراحات جان خود را از دست داده‌اند.

میعادفر ادامه داد: در هفته گذشته در حوادث ترافیکی و تصادفات 1594 نفر در کشور مصدوم شده‌اند؛ از این تعداد 1334 نفر به بیمارستان‌ها اعزام و 209 نفر در محل حادثه درمان شده‌اند و 51 نفر جان خود را در این حوادث از دست داده‌اند. بیشترین حوادث ویژه ترافیکی در استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و فارس ثبت شده است.رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: طی هفته گذشته 381 مورد حادثه ویژه غیرترافیکی به ثبت رسیده که منجر به مصدومیت 874 نفر شده است از این تعداد 509 نفر به بیمارستان‌ها اعزام، 419 نفر در محل درمان و 117 نفر فوت شده‌اند. مهمترین حوادث ویژه غیرترافیکی شامل ریزش کوه در جاده چالوس، مسمومیت با قارچ در شیراز، نشت گاز در شیراز، سیل در خراسان جنوبی، مسمومیت با مونوکسید کربن در تبریز، انفجار انبار دخانیات و فندک در قزوین، مسمومیت غذایی در مشهد و انفجار بر اثر نشت گاز در سمنان بوده است.

تالیسا

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *