اخبار

تروریست‌های تجزیه‌طلب مسلح باید خلع سلاح شده و از عراق اخراج شوند

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: در کل منطقه اقلیم و همه عراق، نیروهای تجزیه‌طلب تروریست مسلح نباید حضور داشته باشند؛ باید به طور کامل خلع سلاح شده و از عراق اخراج شوند.

سرلشکر پاسدار محمد باقری در گفت‌وگویی تلویزیونی، گفت: قرارمان در این بود که این گروهک‌ها ۲۸ شهریور ماه به طور کامل خلع سلاح شده باشند. اما آنچه در این مهلت شش ماهه رخ داد، این بود که فقط قدری از مرزهای کشور ما فاصله گرفته‌اند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن قدردانی از آغاز تلاش‌های دولت عراق برای خلع سلاح گروهک‌های تروریستی در اقلیم شمال عراق، تصریح کرد: آنچه در متن قرارداد دبیران شورای عالی امنیت دو کشور آمده، کاملاً باید انجام شود.

وی ادامه داد: رئیس جمهور محترم فرمودند؛ در کل منطقه اقلیم و همه عراق، نیروهای تجزیه‌طلب تروریست مسلح نباید حضور داشته باشند. این تروریست‌ها باید به طور کامل خلع سلاح شده و از عراق اخراج شوند.

سرلشکر باقری، بیان کرد: رئیس جمهور فرمودند که نیروهای مسلح چند روزی مهلت بدهند و صبر کنند، ما برای چند روز صبر خواهیم کرد و تیم‌های ناظر را به این منطقه می‌فرستیم تا بررسی کنند که آیا این خلع سلاح به طور کامل انجام شده است یا خیر.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، در پایان خاطرنشان کرد: پس از این اتفاق برای چگونگی اقدام خود تصمیم می‌گیریم.

اخبار صنعت پلاستیک تالیسا
اخبار صنعت پلاستیک تالیسا

تالیسا پیشرو در صنعت پلاستیک

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *