اخبار مترو تهران

متروی تهران از امروز برای دانشجویان و دانش‌آموزان “رایگان” شد!

متروی تهران از امروز به‌مدت ۱۵ روز کاری برای دانشجویان و دانش‌آموزان رایگان شد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه در جلسه ستاد استقبال از مهر به‌مناسبت آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس 1402 با اشاره به رایگان شدن مترو در 15 روز کاری مهرماه اظهار کرد: بنا بر مصوبه شورای شهر تهران دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی در ارتباط با نحوه شناسایی دانشجویان و دانش‌آموزان در این طرح تصریح کرد: قرار بود وزارت آموزش و پرورش،  علوم و بهداشت اسامی افراد را با کد ملی در اختیار ما قرار دهند که البته تا روز گذشته این اطلاعات ارائه نشده بود اما دانشجویان و دانش‌آموزان نگرانی در این بخش نداشته باشند.

وی افزود: با توجه به اقدامات انجام‌شده در مترو و بهره‌برداری از بخش میانی متروی خط 6، مهرماه سال 1402 متفاوت با سال 1401 خواهد بود و با افتتاح این بخش از خط 6 دسترسی به مرکز شهر تسهیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه  در پاسخ به این پرسش که کدام از خطوط مترو پیش‌بینی می‌شود که در آغاز سال تحصیلی پرازدحام و شلوغ باشد، گفت: خطوط 1، 2 و 4 خطوط پرازدحام محسوب می‌شوند البته تمهیدات برای اعزام قطار در خطوط به‌خصوص خطوط اشاره‌شده در نظر گرفته شده است.

درستی در ادامه به آماده‌سازی تأسیسات و تجهیزات ایستگاه‌ها از جمله پله‌‌های برقی و آسانسورها اشاره کرد و افزود: تلاش ما این است که سرویس‌های پایدار و مناسبی را به شهروندان ارائه دهیم که به همین منظور از تمام توان نیروی انسانی خود در جهت خدمات‌رسانی بهتر استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: برای کاهش سرفاصله حرکت قطارها نیازمند واگن جدید هستیم، به همین خاطر نمی‌توان در حال حاضر به‌صورت جدی سرفاصله حرکت قطارها را تغییر داد؛ اما تلاش می‌شود در ساعات پرتردد با اعزام قطارهای فوق‌العاده و کاهش موقتی سرفاصله حرکت قطارها، ازدحام مسافری در خطوط را کاهش دهیم.

وی در خصوص بررسی و رفع نقص‌های موجود در ابنیه ایستگاه‌های مترو گفت: در بعضی از ایستگاه‌ها مشکل آب‌ریزش وجود داشت که توسط واحد ابنیه بررسی و اقدامات لازم در خصوص گاتربندی و جلوگیری از آب‌ریزش‌ها انجام شده است. همکاران ما چنانچه عیب و ایرادی در تجهیزات و سیستم‌ها مشاهده کنند بلافاصله از طریق سامانه اعلام خرابی به واحد متولی اطلاع می‌دهند تا در سریع‌ترین زمان ممکن رفع عیب انجام شود.

مسعود درستی به صدور آنی کارت بلیت دانش‌آموزی و دانشجویی نیز اشاره کرد و افزود: بلیت‌های دانش‌آموزی و دانشجویی با 50 درصد تخفیف ارائه می‌شود و دانش‌آموزان و دانشجویانی که در مراکز آموزشی شهر تهران مشغول به تحصیل هستند می‌توانند با پرداخت 150 هزار تومان کارت بلیت با اعتبار 300 هزار تومان دریافت کنند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *